JAUNAIS PEUGEOT 408 – PIRMAIS FASTBACK SUV ZĪMOLA PIEDĀVĀJUMĀ

Jaunais PEUGEOT 408 ir pārsteidzošs, jo piedāvā uzreiz trīs auto tipu sinerģiju – SUV veiktspēju, kupejas siluetu un piecdurvju virsbūves praktiskās priekšrocības. Tas ir pirmais sāda veida modelis zīmola vēsturē un ar to PEUGEOT demonstrē savas komandas radošumu, piedāvājot jaunu fastback siluetu C segmenta premium galvgalī. Jaunākais PEUGEOT demonstrē eleganci un fascinējošu pievilcību apvienojumā ar izcilām tehnoloģijām, kas vērstas uz efektivitāti un pārdomātu elektrifikāciju, kā arī patīkamām emocijām no drošas un azartiskas auto vadīšanas. Kupejas siluets ar uzlabotu aerodinamiku nodrošina gan efektīvāku izskatu, gan labākus degvielas vai elektroenerģijas patēriņa rādītājus. Garantēti – uz jums pie šī auto stūres noteikti atskatīsies!

Dinamisks un novatorisks fastback dizains

Dzīves un informācijas apmaiņas temps diktē modi, kurai jāiekļauj maksimāli iespējamais un dažādais. Fastback SUV ir tieši tāds – sekojošs jaunākajām modes tendencēm, vienlīdz maskulīns un sievišķīgi elegants, bet reizē ar senāku autobūves tradīciju mantojumu. Interneta enciklopēdija saka, ka ievērojami konservatīvākajā un respektablajā Merriam-Webster vārdnīcā termins Fastback ir iekļauts jau 1954. gadā, bet Hatchback – tikai 1970. gadā. Fastback ir automobiļa virsbūves dizains, kas atpazīstams ar jumtu, kas pakāpeniski tiek noliekts nepārtrauktā līnijā no vējstikla augšējās malas līdz automašīnas aizmugurējai malai. Jaunāko laiku ideja – savienot šo radošo risinājumu ar SUV ideju un piedāvāt jaunu vizuālo valodu arī krosoveru lauciņā. Pagājušā gadsimta vidū ar fastback tipa virsbūvēm lepojās tādi plaši pazīstami auto kā Bugatti Type 57 Atlantic, Tatra 87, Porsche 356, GAZ-M20 Pobeda un Bentley Continental R-Type, kas visi pieder pie premium segmenta. Uz modulārās platformas EMP2 būvētajam auto ir 2,787 m garenbāze, kas ļauj piedāvāt daudz brīvas vietas aizmugurē sēdošajiem un realizēt plūdenu virsbūves siluetu. Modeļa kopējais garums ir 4,69 m, bet platums ar nolocītiem spoguļiem – 1,859 m. Priekšpusē starp nedaudz piepaceltajiem spārniem atrodas garš motora pārsegs, kas raksturīgs visiem jaunākajiem PEUGEOT modeļiem. Savukārt Matrix LED tehnoloģija ļāvusi izveidot īpaši plānus priekšējos lukturus, vienlaikus garantējot teicamu redzamību. PEUGEOT 408 profils izceļas ar melnajiem, dekoratīviem gaisa ieplūdes elementiem, kas ieskauj ilkņu izskata lukturus, uzsverot priekšpuses spēcīgumu, padarot izsmalcinātu kopējo siluetu, bet tēlu – izteikti dinamisku. Jaunajam modelim tiek piedāvātas 6 krāsas: zilā Obsession Blue (jauna krāsa, kas izvēlēta, lai atzīmētu modeļa izlaišanu), pelēkā Titanium Grey (auto krāsu modei sekojošs jaunums), pelēkā Artense Grey (tikai Allure komplektācijai), sarkanā Elixir Red, baltā Pearl White un melnā Black Perla Nera.

Lieliski pārdomāts salons

Salonā viens no PEUGEOT zīmola stūrakmeņiem ir i-Cockpit®. Ar katru nākamo modeļu paaudzi tas tiek modernizēts un uzlabots jau 10 gadus un patiesi nodrošina atšķirīgu auto vadīšanas pieredzi. Tikko prezentētajā PEUGEOT 408 tas sniedz jaunus standartus ergonomikas, kvalitātes, praktiskuma un arī tehnoloģiju ziņā – sinerģijā ar jauno informācijas un izklaides sistēmu PEUGEOT i-Connect®. Vadītāja darba vietas “mugurkaulu” veido divi 10” displeji. Digitālais instrumentu panelis atrodas acu līmenī tieši virs multifunkcionālā stūres rata. Centrālais skārienekrāns ir ergonomiski izvietots vadītāja rokas stiepiena virzienā – nedaudz zemāk par mērinstrumentu paneli. Sistēmai ir konfigurējami i-Toggle taustiņi, kas atrodas zem centrālā ekrāna kā atvērta grāmata, nodrošinot segmentā unikālu estētiku un nebijušu tehnoloģiju līmeni. Katrs i-Toggle ir skārienjutīgs īsceļš uz klimata kontroles sistēmu, tālruņa kontaktu grāmatiņu, raidstaciju vai lietotnēm, ko izvēlas pats vadītājs. Jaunais PEUGEOT 408 piedāvā ātru un kvalitatīvu bezvadu savienojamību ar MirrorScreen funkciju, kas sapāro viedtālruni ar automobiļa informācijas un izklaides sistēmu, izmantojot Bluetooth®, vienlaikus pieļaujot pieslēgumu diviem viedtālruņiem. Papildu automašīnas salons ir aprīkots ar 4 USB-C ligzdām.

Jaunā auto vizītkarte – izcilība un efektivitāte

Visā jaunā PEUGEOT 408 konstruēšanas un dizaina izstrādes laikā komandas darba atskaites punkts ir bijusi efektivitāte. Lai samazinātu enerģijas patēriņu, īpaša uzmanība ir pievērsta aerodinamikai. Bamperi, bagāžas nodalījuma durvis, difuzors, virsbūves statņi, spoguļi, apakšdaļas paneļi – visas virsbūves daļas ir maksimāli optimizētas, jo PEUGEOT stilisti un aerodinamikas speciālisti strādājuši ciešā sadarbībā ar dizaina un inženierijas komandām, kas savulaik veidojušas 9X8 Hypercar klases sacīkšu auto.

Jaunajam PEUGEOT 408 ir pieejami divi uzlādējamā hibrīda (Plug-In) dzinēji:

  • Plug-in Hybrid 225 ZS priekšējās piedziņas modelis ar 180 ZS (132 kW) PureTech benzīna turbodzinēju un 81 kW elektrodzinēja kombināciju ar e-EAT8 8-pakāpju automātisko transmisiju;
  • Plug-in Hybrid 180 ZS priekšējās piedziņas modelis ar 150 ZS (110 kW) PureTech benzīna turbodzinēju un 81 kW elektrodzinēja kombināciju ar e-EAT8 8-pakāpju automātisko transmisiju.

Abās uzlādējamā hibrīda versijās litija-jonu akumulatoram ir 12,4 kWh ietilpība un 102 kW jauda. Modeļu līnija sākas ar vienkāršāko 130 ZS 1,2 litru PureTech trīs cilindru benzīna turbodzinēju, kas atbilst Euro 6.4 izmešu prasībām. Savukārt vēlāk tiks izlaists arī 100% elektrisks modelis.

Daudzpusīgās un modernās vadītāja braukšanas palīgsistēmas izmanto informāciju no 6 kamerām un 9 sensoriem, un tādējādi padara braukšanu un manevrēšanu drošāku un patīkamāku. Dažas no šīm sistēmām aizgūtas no augstākajiem segmentiem: adaptīvā kruīza kontrole ar Stop&Go funkciju, automātiskā avārijas bremzēšanas sistēma ar brīdinājumu par iespējamu sadursmi un gājēju/velosipēdistu atpazīšanu, uzlabota ceļa zīmju atpazīšanas sistēma un displeju digitālajā mērinstrumentu panelī, nakts redzamības sistēma, automātiskās tālās gaismas un citas jau plašāk pielietotas digitālo asistentu apakšsistēmas.

Labsajūta salonā

Jaunais PEUGEOT 408, kas veidots kā C segmenta augstākās klases pārstāvis, piedāvā aprīkojuma izvēles iespējas, lai braukšana vienmēr būtu izcili komfortabla un sniegtu prieku par laiku, kas pavadīts jaunajā auto. Priekšējie sēdekļi ir īpaši ērti un neatkarīgā Vācijas Ergonomikas un muguras veselības ekspertu asociācija tiem ir piešķīrusi “Veselas muguras” marķējumu jeb AGR (Aktion Gesunder Rücken). Nozīmīgais marķējums ir godam pelnīta atzinība gan par priekšējo sēdekļu ergonomiku, gan par to plašo regulēšanas diapazonu. Pateicoties lielajai garenbāzei, jaunais PEUGEOT 408 ir viens no pašiem ietilpīgākajiem modeļiem aizmugurē sēdošajiem pasažieriem – ceļgaliem atvēlēti brīvi 188 mm. Bagāžas nodalījums arī pārsteigs ar fastback automašīnām reti sastopamu reāli lielu ietilpību. Nolaižot abas aizmugurējā sēdekļa atzveltnes, bagāžas daļas tilpums palielinās no 536 līdz 1 611 litriem (ieskaitot 36 litru novietni zem bagāžnieka grīdas paneļa iekšdedzes dzinēja versijā). Ar nolocītu atzveltni automobilī var iekraut līdz pat 1,89 metrus garus priekšmetus. Par pasažieru termālo komfortu gādā moderna gaisa kondicionēšanas sistēma. PEUGEOT 408 tagad ir aprīkots ar AQS (Air Quality System), kas pastāvīgi uzrauga salonā ieplūstošā gaisa kvalitāti un automātiski aktivizē gaisa recirkulāciju. Sākot no GT aprīkojuma, to papildina Clean Cabin – gaisa attīrīšanas sistēma, kas filtrē piesārņojošās gāzes un daļiņas. Informācija par gaisa kvalitāti tiek atainota centrālajā skārienekrānā. Jaunajā PEUGEOT 408 var pasūtīt Focal® Premium Hi-Fi audiosistēmu, kas izstrādāta sadarbībā ar franču zīmolu Focal, kas specializējas audio jomā. Modelim lokalizētā audiosistēma ir vairāk nekā 3 gadu sadarbības rezultāts. Komplektā ar Arkamys digitālo skaņas apstrādi Focal® Premium Hi-Fi ietver 10 skaļruņus ar ekskluzīvām patentētām tehnoloģijām. Visi skaļruņi ir savienoti ar jaunu 12 kanālu 690 W pastiprinātāju, kas kopumā sniegs vadītājam un pasažieriem ļoti augstvērtīgu audio skanējumu.

"Mēs uzņēmumā PEUGEOT uzskatām, ka dzīve ir labāka ar šarmu. Ar savu unikālo izskatu, novatorisko fastback siluetu un nevaldāmu eleganci, jaunais 408 ir perfekta PEUGEOT zīmola filozofijas un inovāciju izpausme," saka Linda Džeksone (Linda Jackson), PEUGEOT zīmola vadītāja (CEO of the PEUGEOT brand). "Negaidīts no jebkura skatpunkta, jaunais PEUGEOT 408 ir paredzēts automašīnu un dzīves cienītājiem, kuri vēlas atbrīvoties no tradicionālā, vienlaikus meklējot atbildīgu baudu. Tas iemieso PEUGEOT stingros tehnoloģiskos standartus – kontrolētu efektivitāti un ļoti augsta līmeņa digitālo tehnoloģiju pieredzi, vienlaikus nodrošinot spēcīgas emocijas no intuitīva braukšanas prieka”.

Labi auto – Labā vietā! AMSERV KRASTA. Tavs Peugeot autocentrs Rīgā, Krasta ielā 66.

Informācija un foto no Peugeot zīmola publicitātes materiāliem.